LC Schools announce honor roll for first nine weeks

Monticello
Elementary School
First Grade
Superintendent’s Scholar: A’raine Malae Ball, Maximus Robinson Ballard, Bryce Logan Barnes, Mabry Leigh Chavis, Kaelynn Alivia Cliburn, Destini Lania Cole, Tori Kaylee Cole, Skylah Marie Davis, Cailyn A’myah Durr, Easton Lane Earls, Timothy Warren Fairley, Jr., Jordan Excel Fells, De’montae Ja’quae Fortenberry, Emili Mahogani Frelix, Claudio Alonso Gomez, Kariyah Nicole Grandberry, Tara Rose Harvey, Brayden Haynes, Trisha Leann Johnson, Jack Layne Lambert, Kennedy Elizabeth Lee, Brooklyn Jalese Lewis, Gunner Maddox Malone, Kynlee Faith Monk, Jartavis Levon Montgomery, Brodie Mac Morris, L’oreal Tahiry Murphy, Harper Sue Nail, Lyza Jayne Nations, Bry’chel Polk, Kenneth B. Price, Jeremiah Earl Miguel Reese-Valdez, Cayden Lance Reid, Emerson Layne Reynolds, Jamison Dayne Reynolds, Zoey Rhodes, Braison Pierce Stamps, Clara Mae Taylor, Andrew Einar Vasquez-Perez, Da’kayden Keshun Walker, Sparks Michael Wilson, Jr.
Principal’s Scholar: Ki’miyah Lashonda Adams, Konnor Thomas Bacon, Karli Lynn Coleman, Silas Paul Daughdrill, Jahari Alise Dipinto, Branning Ealey Lambert, Tahiry A. Madison, Georquavis Trevon Montgomery, Robert Russell IV
Honor Roll: Elija Casen Buckley, Andrew Myles Caldwell, Javian Raymone Hilliard, William Michael Quenton Mangum, Averyanna Taylor
Second Grade
Superintendent’s Scholar: Caleb Jesse Alexander, Matthew Curtis Alexander, Jaylah Anna Marie Baggett, Bentley C. Ball, Jorh’rian Xier Banks, Kolbrin James Boynton, Jacob Preston Deer, Diamond N. Dykes, Taylan Tariq Ellis, Jalyn S. Eubanks, Amelia Grace Farnham, Daxton Blake Faust, Jessie James Ford, Eduardo Gomez, Wesley Owen Lambert, Marcell Philip Leblanc, Julius Lamond Magee, Jr., Esmeralda Taiyari Maldonado, Anna Katherine Price, Mason Jennings Russell, Matthew Townes Russell, Emanuel Sinclair, Kaylee Carma Summer Singh, Nala Toure’ Slay, Eden Victoria Smith, Jonah Scott Smith, Houston Cruz Stamps, Kylen Antonio Townsend, Ava Grace Tucker, Zh’ynariah N. Varnado, Ashli Vasquez-Velasquez, Neeley Walker, Isabelle Kathleen Williamson
Principal’s Scholar: Keriyatta Sue Nicole Aultman, Heaven Ke’myriha Catchings, David A. L. Little, Emori Nicolle Martin, Carson Wyatt Mccall, Jayden Stewart
Honor Roll: Maddox Corvin Allen, Samaria Leiann Broomfield, Jordyn A’nyia Cain, Carter Havis, Mackenzie Elizabeth Smith
Third Grade
Superintendent’s Scholar: Eli Earls, Micah Tess Foster, Renard Mikell Jefferson, Lacey M. Sands, Wesley Drew Thornhill
Principal’s Scholar: Brooklyn Natalie Basye, Madisyn Kaye Berard, Julie-Ann Mae Bullock, Ainsleigh Elizabeth Evans, Emma Katherine Grantham, Mario Kendale Madison, Jr., Christopher Porter, Jr., Jamarrion Rhodes, Ann Morgan Russell, Emileigh Jewel Smith, Keagan Lane Smith, Sherman John Speights
Honor Roll: Micah Levi Daley, Amarra Louise Davis, Adam Chrisean Hendricks, Jaiden T. Wells
Fourth Grade
Superintendent’s Scholar: Charlie Blair Cody, Aria Davis, Avery James Lambert, Colton Lee Lambert, Andrew Everett Taylor, Renyel Vasquez-Perez, Adelaide Rose Vosbrink, Trenton Williams
Principal’s Scholar: Karma Anderson, Robert Clayton Boone, Caden A. Copelan, Darian Scott Cotten, Emma Dickerson, Phisher Francis, Yosgart Gomez-Hernandez, Carlee Harrell, William Hart, Braxton Huckaby, Brooklyn Ladd, Landon Matthew Laird, Taylor Marie Laird, Porter Nielson Lee, Dekario Lewis, Ron’neycia Perry, Clayton Layne Rutland, Lucas B. Shumaker, Harleen Sadie Singh, Savanna Kris Stanfield, Charity Lynn Thomas, Lorenzo A. Townsend, Jr.
Honor Roll: Tyler B. Martin
Rod Paige Middle School
Fifth Grade
Superintendent’s Scholar: Samuel Mcallister Taylor
Principal’s Scholar: Kennedy Grace Bradford, Isaac Earls, Ky’ron Rimero Rashad Gonzales, Alexis Kimora Griffin, Tallulah Gail Johnson, Kaleb Lawrence, Rita Savanna Letchworth, Maddox Ratcliff, Carter Dylan Smith, Zachary William Tucker, Greenleigh Wilson
Sixth Grade
Superintendent’s Scholar: Madelynn Gabriella Lambert, Brooklyn Hope Pittman, Jontavius Jakwon Rhodes, Melanie Claire Rogers
Principal’s Scholar: Deondria Kimora Benson, Taylor Olivia Berard, Justin Isaiah Bowens, Gage Riffe Brown, Alexis Claire Carr, Austin Tate Channell, Taraja Janae Collins, Yogesh Goswami, Braydon Addison Scott Holland, Emma Katherine Keyes, Skylar Reign Nixon, Mercedes Adrianna Preston, Enysia Xenee Sinclair, Jerriana Alphelia Smith, Vanessa Marie Vanvuren, Miriam G. Vosbrink
Seventh Grade
Superintendent’s Scholar: Annabelle Banda, Dinesh Goswami, Robert Avery Hart, Philip Braden Ladd, Erika Leigh Lambert
Principal’s Scholar: Madison Claire Alexander, Mary Gerallisa Bates, Maci Grace Daley, Reese Leary Daley, Vanessa Kate Daughdrill, Addison Elise Fortenberry, Tatyuna Amirackel Howard, Denaria Niyaa’grace Jackson, Kaden M. Ledet, Kaitlyn Elizabeth Riley, Howard Jashun Roberson, Addison Faith Russell, Marleigh Grace Russell, Joseph Thomas Shumaker, Kyleigh Micala Smith, Kobe Jordon Taylor, Addison Makenzie Toombs
Eighth Grade
Superintendent’s Scholar: Allison Delane Ervin, Savannah Yzelle Price
Principal’s Scholar: Laicie Alexandria Bridges, Addison Blakeney Carver, Macie Fayth Cox, Audrey Jean Davis, Allie Marie Dawsey, Gabriel Dean Foster, Tamaiya De’Anna Mallard, Gelya Ari Sanders, Emma R. Thomas-Bassett, Kristen Michelle Ward, Alexis J. Wiles, Conner P. Wilson
Additional Scholars
Superintendent’s Scholar: Lillie Marie Rando, Cody Kejuan Bridges, Elizabeth Marie Foret, Natalie G. Herring, Izla Madison, Michael Bernard Martin, Charles Lafayette Shelton, Lillian Jewel Young
New Hebron
Attendance Center
First Grade
Superintendent’s Scholar: Jaci Lashay Barnes, Keylon Kyree Barnes, Chelsea Taytum Bounds, Raylan Latham Bradford, Micheal Jordan Bridges, Jordyn Elise Buckley, Madisyn Bella Davis, Taniya La’shae Jasper, Kaleb Devon Lewis, IRelle N. Longino, Bricesyn Zane Martin, Ty’Jayden Rayshawn May, Jacolby Drew Mccullum, Sophie Claire Newsom, William Cylas Peterson, Karli Milane Powell, Peyton Elise Washington
Principal’s Scholar: Sariah Janae Armstrong, Dally Randlen Bridges, Mykel Shaw-Remington Cole, Hollie Noelle Jackson, Derek Michael Martin, Jr., Jadarren Mor’tez Randolph, Chloe Alyssa Santiago
Honor Roll: Marion La’Shay Barnes, JaNasia Dawon Jenkins, Saydie Claire Reeves
Second Grade
Superintendent’s Scholar: Tyler Ray Busby, Ja’caedon Deon Dennis, Ellie Faith Thurman
Principal’s Scholar: Connor James Anderson, Ayden Jymier Barnes, Bryson Lamar Buckley, Janiah Grace Buckley, Chanel L’aneya Carey, John Adam Scott Cole, Madilynn Nicole Dove, Hunter Lavelle Evans, Kamram Amir Feazell, Ayden I’Zayiah Garner, Brooklyn Macy Graves, Marley Brielle Graves, Johaun Deusean Jasper, Jr., JaNavia Dahneetra Jenkins, Arianna Annette Na Na Martin, Benz Alexzander McDaniel, Kyler Zane Myers, Robert Beau Renner, Aubrey Genelizabeth Sherman, Jyra Lecaii Sibley, Karlee Ranell Smith, Landyn Markeith Parnez Walls, Amir Nacayden Weathersby, Alona Malaya Williams, Mitchell Bourne Williamson
Honor Roll: Demarcus Jaquaveon Daniels
Third Grade
Superintendent’s Scholar: Hayes Lee Hedgepeth, Hayden Dierks Lee, Annaleigh Storm Santiago, Jamarion Elijah Walters, Madison Mariah Weathersby
Principal’s Scholar: Alanah Michelle Buckley, Kevin Drew James, Jaimir Malyk Johnson, Kailhee Imari Moore, Zion Mckenzie Nellums, DeAndre Rakeem Smith, Harrison Charles Walker
Fourth Grade
Superintendent’s Scholar: Carlee Alyse Baldwin, Mercer Chase Lewis, Tyler Braedon Stafford, Hayden Rose Strickland
Principal’s Scholar: Lonzie Beth Farthing, Sebastian Armoz Hartzog, T.J. Devon Horton, Oliyah Ariel Jackson, Chandler Devon Keys, Zoey Alizabeth King, Amiyah Montrice Lindsey, Sadie Elizabeth McNair, Aiden Lane Myers, Kaden Zaquan Myles, Noah Walker Powell, Jeremiah Dewayne Young
Fifth Grade
Superintendent’s Scholar: None
Principal’s Scholar: Zoe Brooke Bodker, Eliana Chloe Martin, Jayden Steven Stewart
Honor Roll: Khloee Isabella Harrell
Sixth Grade
Superintendent’s Scholar: Lapatrick Antonio Maye, Katelynn Briannah Powell
Principal’s Scholar: Deziya Ranae Brown, Zenaida Nicole Myles, Maeley Klair Powell, Spencer Anson Rouser, Jr.
Honor Roll: Jaydon Xavier Cornelious Crosby
Seventh Grade
Superintendent’s Scholar: Joseph Kyle Hall
Principal’s Scholar: Amilyah Kenae Barnes, Alyssa Faith Bryan, Wyatt Dawson Fortenberry, Zoee Dylan Herrington, Melody Michelle Hooker, Harmony Kimora Longino, Lanee An Williamson
Eighth Grade
Superintendent’s Scholar: Ariauna Jonea Cato, Makayla Alexandria Powell
Principal’s Scholar: Gabriella Nicole Bennett, Lauria McDuffey III, Ashton Wayne McGee, Joshua Caleb Nations, Dasia Ladestiny Oatis, Edgerrin Rashad Rhodes, Andrew Riojas, Aspyn Kelis Showers
Topeka Tilton
Attendance Center
First Grade
Superintendent’s Scholar: Allie Nicole Alford, Fisher Swain Barnett, Alanna Regina Beverly, Harlan Eli Bijeaux, Olivia Ann Clark, Gabrielle Victoria-Ann Collins, Macie Renea Cooper, Brekken Abram Hammond, Alivia Grace Hux, Darolin Hidalgo Lucas, Edgar Anthony Vasquez Lucas, MaLyna L. Martin, Ja’Riyah Lashai McKever, Caroline Courtney Mullins, Carson Devon Parkman, Ian Michael Parkman, Benjimin L. Peavy, Lil’ Murphy Ron Charles Peyton, Jr., Parker Hayes Russell, Riley Kate Smith, Crockett William Stokes, Liam Connor Tate, Cooper Keith Van, Kaden Lee Wallace, Haven Noelle White, William Alexander White, Jaycee Claire Williams
Honor Roll: Elijah Gage Vaughn
Second Grade
Superintendent’s Scholar: Jake H. Ainsworth, Treacy C. Alexander, Jaxon P. Barron, Emma J. Beadles, Truss B. Calcote, Braxton Carl Fuller, Jason Javoni Hudson, Drake A. Nelson, Damon Cooper Price, Sabrina F. Rayburn, Brooklyn D. Royer, Lilly R. Royer, Christine G. Slater, Madyson A. Stuart, Darcy L. Tanksley, Harley Rayne Wilson, Issac L. Young
Principal’s Scholar: Clint C. Calcote, Mckenzie G. Catchings, Lyndee R. Earnest, Charles R. Everett, Jordan J. Hudson, Anthony C. Leonard, Gabriella Nicole Ann Phelps, Riley Alexander Roll, Ansley K. Rutland, Kelsi Renee Westmoreland
Honor Roll: Riley Elizabeth-Kay Allen, Ivy’una Maria Longino, Haleigh E. Rogers, Madison C. Young
Third Grade
Superintendent’s Scholar: Maddilynn G. Lambert, Aidan M. Rogers, Kaylee R. Sawyer, Johnny Ray Wallace, Jr.
Principal’s Scholar: Karter B. Ard, Mayson C. Banister, Nevaya A. Emfinger, Logan T. Fuller, Abby M. Hebert, Lily Ann Nelson, David Christian Sandel, Jr., Easton S. Smith, Conley B. Thomas, Abbi Grace Wilson
Fourth Grade
Superintendent’s Scholar: Reagan K. Accardo, Abigail K. Alexander, Haylin N. K. Bullock, Kylie Sue Cupstid, Jack Hayse Everett, Braylee R. King, Wallace Price Sistrunk, Lexie D. Slater, Paxton D. Smith, Lizzy G. Todd, Abbigale E. Walker
Principal’s Scholar: Elizabeth M. Evans, Luke R. Evans, Alexander M. Hughes, Johnny Levy Lucas, Zabrina S. Madison, Hannah Kate May, Isabella Mcleod, Sophee M. McPhail, Omri P. Morgan, Ethan J. Nelson, Bella B. Reid, Melana J. Royer
Honor Roll: Waylon L. Dickerson, Brantley Michael Gaffney, Joshua M. Langston
Fifth Grade
Superintendent’s Scholar: Kayla A. Bratkovich, Bella A. Hebert, James D. Jones, Jonah K. Rutland, Andrew J. Schneider, Eli P. Stokes, Jake C. Turner
Principal’s Scholar: Kaylee B. Barnett, Ethan W. Brown, Hayden L. Dunaway, Joel Darius Griffin, Anderson Villatoro Hidalgo, Addison J. Rayburn, Abby Sandifer, Tanner C. Smith, Angel R. Stewart, Kane P. Young
Honor Roll: Paytan E. Tinnon
Sixth Grade
Superintendent’s Scholar: Walter Rashad Hill, Chloe Elizabeth May, Zachary A. Miller, Kylie P. Moak, Nora Ann Slater, William Maddox Whittington
Principal’s Scholar: Lexie C. Ballard, Madeleine G. Banister, Shiloh Carney, Madison Caroline Case, Landan Russell Cole, Zadie D. Emfinger, Abagail G. Hughes, Miley A. Jenson, Stormy Scotty Ladnier, Makayla M. Langston, Tucker Lee McLeod, Ashton D. Parsons, Aven R. Peyton, Jalynn Scott Rushing, Kinzi A. Smith, Gunner T. Sumrall, Matthew Hayden Thomas, Lola G. Todd, Matti Katherine Waldrop, Sarah K. Westmoreland, Landon Drake Wilson
Honor Roll: Kira Jalee Nicole Nations
Seventh Grade
Superintendent’s Scholar: Logan T. Ainsworth, Travis B. Barnett, Weston P. Dunaway, Addison J. Rutland, Reece A. Rutland, Anna Claire Sawyer, Molly M. Sistrunk, Wes Cannon Van
Principal’s Scholar: Tyne L. Calcote, Tucker H. Harvey, Kemper Ann Jordan, Ripsy M. Reid, Korbyn Lee Roberts, Kaleb C. Rutland, Kennedy K. Sandifer, Anna Michael Votaw
Eighth Grade
Superintendent’s Scholar: Abel A. Alexander, Breelee C. Alexander, Alexandra Bell, Braci J. Conn, Josi B. Conn, Chloe E. Hebert, Christina J. McNeil, Brody W. Miller, Delanie G. Miller, Anna Alese Roberts, Kaleeonna Ann Rushing, James E. Todd
Principal’s Scholar: Kathleen E. Armstrong, Macey N. Ballard, Isabel Kate Barton, Anderson Grey Boyd, Zachary G. Brown, Carter R. Case, Jorja J. Cupstid, Laura Razzy Harris, Hayden L. Holmes, Michael G. Langston, Prestin A. Parkman, Joshua E. Sandifer, Hunter M. Turner, Madison R. White
Lawrence County
High School
Ninth Grade
Superintendent’s Scholar: Pashance Alae Alexander, Johnnie Frank Bines, Jr., Madison Alyce Bradford, Kapresha Adore Courtney, Madison Leigh Ervin, Lyric Lasha Hooker, Jazerrius Nicholas Walker, Tykirra Symone Womack
Principal’s Scholar: Quantarrius Davontay Ball, Brooklyn C. Ballard, Keynon Omari Barnes, RoyAvery Braxton Barnes, Aamilyah Sadaysia Bourne, Tashayla Leann Broomfield, Ari Kyasia Davis, Joanna A. Del Angel, Emaly Marie Evans, Brodie Lee Faust, Jesse Lee Hall, Madi Jane Herrington, Markiyah Cheyenne Hudson, Kaitlyn R. Hughes, Ava Rose Lambert, Rachel Hannah Martin, Madison Rose Mason, Billy Thomas Logan Parkman, Jaylen Exetta Payton, Benjamin Drake Runnels, Chkyria De’Miya Russ, Gracie E. Rutland, Javion Jamari Sutton, Bayvin E. Vosbrink, TreMiya L. Wallace, Carter Wayne Watson, Cailey Blair Welch, Stephanie L. Westmoreland
Honor Roll: Emily Perez, Ja’marqueze Keyavante Weathersby
Tenth Grade
Superintendent’s Scholar: Caleb C. Dunaway, Sammi Lynne Stevens, Keith Delaney Taylor, Jr.
Principal’s Scholar: Angela Bell, Charity Deanne Brown, Kadarion Dewitt Brown, Reagan Carney, Krysta Ella Carr, Lauren Emily Chambliss, Shelby Layne Davis, Benjamin Dawson, Deanna Elizabeth Dear, Chrishuna Alexis Funches, Connor Johnson, Andrew Thomas Lambert, Elijah Mikhael Moore, Marley Sue Nelson, Adyson Grace Parks, Abbey Pevey, Audriana Haley Pittman, Amerie Almetria Rogers, Kelly Ruth Smith, Jazzmeen Lanette Stanfield, Mary Frances Sutton, Jasmine R. Turnage, Ann-Clark Van, Cameron Keyshon Young
Eleventh Grade
Superintendent’s Scholar: Halle Jordan Alexander, Jaheim Javeon Ball, Jordyn Arianna Bridges, Larissa T. Brown, Dylan Christopher Bryan, Ethan Cole Chambliss, Icelyn Velmarie Dampeer, Jamie Claire Fredette, Sherrod J. S. Hill, Ashlyn G. Howell, Rileigh Laidyn Martin, SaVannah A. McCullough, Rashawn McGee, Chelsea Lynne Roberts, Taylor E. Sandifer, Mia Rochelle Joyce Smith, Chrishona Chanel Stanfield, Kenzi Rae Steverson, Tanner Garan Thornhill, Mitchell Lance Thurman
Principal’s Scholar: Isabella L. Armstrong, AnaKathryn L. Case, Jayvion Tyrell Cleve, Anthony Dwayne Davis, Chaundra Janiah Davis, Feliciana Lashun Davis, Essence Le’Shun Doss, Kenyae Alaina Eley, Larry Jan Esquivel, Breanna Jenay Hall, Halle C. Harvey, Jakob Hedgepeth, Anna M. Herring, Connor J. Holmes, Tobias Javon Madison, Chyna Ma’Rae Nunnery, Karli R. Reynolds, Anne C. Sistrunk, Kellan Skipper, A’jaleon Kor’dailius Thompson, Kala B. Tolbird, Christopher Nathan Walters, Brinson Rashad Washington, Toni E. Watson, Kaedi Alexys Williamson
Twelfth Grade
Superintendent’s Scholar: Kari Sue Bass, Nataleigh K. Boyd, Dylan Keith Carney, Virginia Anne Fortenberry, Abeni Claire Fuller, Morgan Alana Haynes, Carlie Deeann Magee, Dylan Scott Martin, Treizjan Thomas McClain, Joseph Tyler McHenry, Lauren Alyssa Moak, Aidan M. Mulligan, Alexander H. Mulligan, Gabriella M. Mulligan, Anna Claire Oster, Kylie Danielle Ready, Chasity L. Simpson, Marissa Ryan Smith, Lilyian Angel Stephens
Principal’s Scholar: Summer Nicole Allen, Tucker Garrett Bass, Sebastian Paul Bijeaux, Kamryn McKenna Boyles, Cheyenne Rein Bridges, Jaedyn Maniyah Bridges, Devaris Keshun Buckley, Nathan Joshua Bullock, Lainey Christine Covington, Alyssa Corin Dale, Hunter Jackson Daley, Arcalia Nechelle Dixon, Tara Adelynn Ervin, Jamadison A’myah Gholar, Evan Lee Lambert, Katherine Alexis Thomas, Autumn Grace Martin, Mariah Shantel McGee, Decklin R. Mulligan, Haden Lee Mullins, Julie Elaine Nations, Nakhia Shdiamond Perkins, Morgan Amari Sands, Eddie Gunner Smith, Skyler Johanna Speights, Laura Sydnie Thurman, Lakendira Makiaya Walker, Nathan Wilson, Annaleigh Rose Zachary
Additional Scholars:
Superintendent’s Scholar: Caleb Eric Boyd, Issac Dewayne Holloway
Principal’s Scholar: Jamisha Ziekera Stringer